stat4u

Dlaczego warto?Jeżeli akurat szukasz kogoś, komu zlecisz wykonanie strony adopcyjnej dla schroniska, fundacji czy po prostu wolontariatu jesteś pod dobrym adresem! 

Zajmuję się branżą IT i grafiki komputerowej, na co dzień programuję strony internetowe, przygotowuję różne materiały graficzne, szablony stron, dokumentacje fotograficzne. Nieprzerwanie od 2006 roku każdego dnia zbieram doświadczenie, które pozwala mi na doskonalenie swoich projektów.

Ale także od 2006 roku sam jestem wolontariuszem i czynnie działam na rzecz zwierząt. Brałem udział w wielu akcjach adopcyjnych i pro-zwierzęcych, interwencjach, pomagałem wielokrotnie przy przewożeniu zwierząt, pomagałem przy zbiórkach  na rzecz schronisk, a od 2 lat co roku organizuje też takie zbiórki na własną rękę, pomagając najbiedniejszym schroniskom w Polsce. Może i kropla w morzu, ale gdyby było ich więcej, można by je całe zapełnić. Dlatego warto pomagać!

Dzięki tym działaniom zdobyłem doświadczenie pomocne w zaprojektowaniu odpowiedniej strony, której zadaniem byłaby reklama wolontariatu, przedstawienie tej działalności, pokazanie problemu jakim jest bezdomność zwierząt i zwiększeniem skuteczności w adopcjach psów, głównie w internecie.

Wiele osób boi się iśc samemu do schroniska, boi się patrzeć na cierpienie tych zwierząt, bo i się spojrzenia w te zawiedzione oczy psów, które wiedzą, że człowiek odejdzie - a one zostaną.

Właśnie dlatego powstał projekt eAdopcje.org. Żeby ułatwić szukanie domu zwierzakom, które będąc w schronisku mają małe szanse na to, żeby ktoś je wypatrzył.

Dzięki dobrze przygotowanej stronie, można promować wybrane zwierzęta, prowadzić bazę ich ogloszeń. A największym plusem jest to, że każda potencjalnie szukająca zwierzaka osoba, może na taką stronę wejść każdego dnia, o każdej porze dnia i nocy, nie musząc ruszać się z domu. Wchodząc na stronę także znikają zachamowania przed widokiem tego cierpienia schroniskowych zwierzaków na żywo. Na stronie można przejrzeć na spokojnie ogłoszenia, oglądnąć zdjęcia, poczytać o charakterze i wybrać zwierzaka odpowiedniego dla siebie. Dzięki temu także mamy większą pewność, że adopcja jest przemyślana a nie podjęta, pod wpływem chwili.

Strona daje także możliwość adopcji wirtualnej - jeżeli jakiś zwierzak skradnie czyjeś serce, a dana osoba nie może go zaadoptować fizycznie - może zrobić to wirtualnie i płacić daną kwotę na niego co miesiąc, także na własną rękę i przy współpracy z wolontariuszami, szukać mu domu. To także jest nieoceniona pomoc!


Dobrze przygotowana strona adopcyjna = zwiększenie udanych adopcjiProjekt eAdopcje.org - adopcje zwierząt, adopcje psów - Dlaczego warto?